vesti24.mk

Tag : ФК Чапекоенсе

СВЕТ

Решена мистеријата на една од најголемите спортски трагедии на сите времиња: Еве која е причината за падот на авионот со фудбалерите на Чапекоенсе

Ferad Aruc
По една и пол година, конечно е завршена истрагата за падот на авионот во кој бил целиот тим на бразилскиот фудбалски клуб Чапекоенсе. Утврдени биле...