vesti24.mk

Tag : флорида

ЗАБАВА

Крокодил тежок 154 килограми немало да остане жив поради патики (ВИДЕО)

admin
Крокодил тежок 154 килограми морал итно да се однесе на операција поради патиката што ја проголтал. Имено, ветеринарите на една клиника во Флорида добиле итен...
ЗАБАВА

Откријте кој е најубавиот град во САД (ФОТО)

admin
Според податоците на една финансиска фирма, Флорида е најдоброто место за живот на пензионерите, но пред одлуката за преселување сигурно би требало да ги разгледате...
ЗАБАВА

Алармантно: Уште една бактерија која го „јаде“ мозокот

admin
Инфицираните ги имаат сличните симптоми како тие што ги носи и коронавирусот. Покрај кашлање имаат и вртоглавица, повраќање и главоболка. Станува збор за многу редок...
ЗАБАВА

Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида (ФОТО)

admin
Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека пак Доналд останал во Вашингтон. Првата дама на САД, Меланија, ја честиташе новата година со...
ВЕСТИ СВЕТ

Бебе почнало да се гуши, а неговата мајка била потполно немоќна (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Двајца полицајци од Флорида се прогласени за херои откако спасиле бебе кое се гушело со пилешко месо во еден трговски центар. Надзорните камери го снимиле...
СВЕТ

Млада манекенка пронајдена мртва во креветот на 41-годишен лекар

Ferad Aruc
Обдукцијата покажала дека покрај екстази и кокаин, во нејзиниот организам имало и фентанил и Ксанакс. Младата манекенка, 18-годишната Олја Лангил, била пронајдена мртва во креветот...
СВЕТ

Трошел 7 милиони долари месечно: Биткоин-милијардерот се предозирал во соба

Ferad Aruc
Семејството и пријателите се собрале во саботата на Флорида на погребот на милијардерот Метју Мелон. Тој бил пронајден мртов на 16. април во хотелска соба...
СВЕТ

Моментот кога пешачкиот мост се урнал во Мајами и убил 6 лица: Изграден е пред пет дена за шест часа, чинел 14,2 милиони долари

Ferad Aruc
Осум возила останале под урнатините и најмалку 10 лица биле префрлени во болница. Најмалку шест лица загинале при рушењето на 950 тони тешкиот пешачки мост...
СВЕТ

Атрактивна професорка уапсена поради секусални односи со тинејџер: Имавме секс со месеци, ми купи марихуана

Ferad Aruc
Професорка во основно училиште е уапсена откако 14-годишен ученик призна дека му купувала марихуана, му испраќала фотографии на кои што позирала гола и со неа...
СВЕТ

Милионер глумел бездомник за да ја тестира реакцијата на келнерот во ресторан, била поразителна!

Ferad Aruc
Милионерот се облекол како бездомник за да ја снима реакцијата на персоналот во еден ресторан, а таа била поразителна. ЈуТјуб ѕвездата, 23-годишниот Коби Персин од...
ЖИВОТ

За цела бременост стомакот и бил огромен – кога се породила докторите запрепастено аплаудирале

Ferad Aruc
Криси Корбит од Флорида во текот на целата бременост имала огромен труднички стомак, и шансите дека ќе роди големо дете биле огромни, но никој не...
Uncategorized

Баба пробува да зборува со Google – кога добила одговор, следел шок

Ferad Aruc
Мери Ектис, италијанска баба која со своето семејство живее на Флорида, за Божиќ од девојката на својот внук добила “Google Home Mini”, паметен звучник кој...
Uncategorized

Американците ги очекува метеоролошка бомба: Сите се плашат од необичните временски прилики, на сила е вонредна состојба

Ferad Aruc
Метеоролозите најавуваат обилни врнежи на снег – од неколку сантиметри на час, а бурата ќе биде зголемена од таканаречената „метеоролошка бомба“ – појава кога притисокот...