vesti24.mk

Tag : Форбс

СВЕТ

Кои се пет најмлади милијардери на светот

Ferad Aruc
Магазинот „Forbes“ ја состави листата од најбогатите луѓе на светот. Она што привлече внимание е дека меѓу милијардерите се најдоа и неколку млади личности. Моментално...
СВЕТ

Кои се најбогатите луѓе во регионот – Меѓу нив и еден Македонец

Ferad Aruc
Во Македонија, според податоците на порталот “Slavorum”, на врвот се наоѓа Орце Камчев, сопственик на “Орка Холдинг”, со 238 милиони долари вредно богатство. Основачот на...