vesti24.mk

Tag : Фосил

ЗАБАВА

Во Турција откриен фосил на мамут стар осум милиони години

admin
Музеј во централната турска провинција Јозгат соопшти за откриен фосил, за кој се верува дека му припаѓал на мамут од пред осум милиони години,јави ДПА....