vesti24.mk

Tag : фотографии

ЗАБАВА

Зошто фотографиите од починатите не треба да ги чувате на видно место во домот?

admin
Кој нема во домот фотографија од починати роднини или пријатели?  Зошто не треба да се чуваат во куќата? Во принцип, можете да ги чувате дома,...
ЗАБАВА

ЖИВОТОТ Е ЧУДО: Мајка пронашла стара слика од момчето на ќерка си и открила неверојатен факт за двајцата нив! (ФОТО)

admin
Многу вљубени парови тврдат дека им било судено кога тогаш да завршат во врска или брак, но овој пример ја кренал оваа изрека на едно...
ЗАБАВА

СВЕТОТ ВО ШОК: Протекоа фотографии од кралското семејство кои што никако не требаше да излезат во јавноста (ФОТО)

admin
Како да го привлече вниманието на себе, на снаодливата фотографка и текнало да користи двојници кои што го прикажуваат кралското семејство на најсмешен начин. Имено...
ЗАБАВА

ФОТО: 11 докази дека луѓето лажат на Инстаграм

admin
Фотографиите кои се објавуваат на Инстаграм знаат да бидат вистинско претерување. Се обработуваат во разни програми и им се додаваат ефекти. Но, реалноста е всушност...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ФОТО: Ќе ви го стопат срцето – диви животни кои се најдобри пријатели на фотографите

admin
Погледнете длабоко во природата, и тогаш ќе ги разберете сите работи подобро. – Алберт Ајнштајн Кога фотографите одат во дивината, тие имаат тешка задача да...
ЗАБАВА

Овие фотографии се вистинска магија, но тие ја покажуваат и суровата реалност на болните дечиња

admin
Професионалната фотографка Ангела Форкер, која фотографира новороденчиња, неодамна го започна проектот „Precious Baby“ во кој нејзини модели се болни бебиња и деца. Фотографиите се вистинска...
ЖИВОТ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Манекенката Деми Роуз повторно позирала гола и ги запалила социјалните мрежи

Ferad Aruc
Манекенката Деми Роуз повторно ги провоцира припадниците на посилниот пол со новите фотографии, а едно е сигурно – тие не можат да одолеат на нејзината...
ЗАБАВА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Оваа девојка им објави војна на совршените фотографии на социјалните мрежи

admin
Нереалните стандарди за совршенство предизвикуваат стрес кај многу луѓе, бидејќи се плашат дека можеби не се доволно добри и дека нема да соберат доволно лајкови...
ЗАБАВА

Фотографии од Вселената на супертајфунот Трами

admin
Астронаутот на меѓународната вселенска станица Александар Герст на Твитер објави фотографии од формирање на супретајфун над западниот дел на Тихи Океан. Тој тајфунот го опиша...
ЗАБАВА

Селма Хаек и во 52-та година изгледа одлично

Ferad Aruc
Селма Хаек споделила неколку фотографии на својот Инстаграм профил, каде позира во бикини и без шминка, а нејзините следбеници останале без здив. Убавата актерка објавила...
ЗАБАВА

Совети од фотограф како да направите што е можно подобри фотографии од летувањето

admin
Фотографот Мајкл Фар сподели совети како да направите најдобри фотографии од летувањето користејќи го својот смартфон. 1.Добро запознајте ги функциите на камерата на телефонот –...
ЗАБАВА

Оваа старица има 120.000 следбеници на Инстаграм, нејзините фотографии ќе ве насмеат до солзи (ФОТО)

admin
Кимико Нишимота започнала да фотографира во 2001. година, кога имала 72 години, во следниот период остварила кариера на која можат да и позавидат фотографите аматери...