vesti24.mk

Tag : фотографија

ЗАБАВА

Важно: Одговорете што гледате на оваа фотографија и дознајте дали сте анксиозни

admin
Фотографијата е направена во снежна околина, а она што многумина ги буни е што не можат да се одлучат дали гледаат човек со ранец како...
ЗАБАВА

За овој предизвик ви треба “око соколово“: Ќе успеете ли да пронајдете 16 лица на фотографијата?

admin
Овој предизвик можат да го решат само оние кои што имаат „око соколово“. Задачата е едноставна – треба да најдете 16 лица. На следниот цртеж...
ЗАБАВА

Сара направи селфи и веднаш виде нешто мистериозно во одразот на очилата: Дали забележувате и вие? (ФОТО)

admin
Откако направила селфи, оваа жена забележала две мистериозни фигури во одразот на нејзините очила за сонце. Таа ја објави фотографијата на форум обидувајќи се да...
ЗАБАВА

ФОТО: Инфлуенсерка уапсена поради една фотографија

admin
Еми Рус е под истрага на полицијата која тврди дека поради нејзиното фотографирање на нивниот автомобил има вдлабнатина. Оваа 21 годишна девојка која има над...
ЗАБАВА

Изберете слика и дознајте каков договор имате со вашата душа во овој момент

admin
Секој има многу различни договори со душите со кои се сретнува во текот на животот. Целта на секој предизвик и благослов е духовна еволуција на...
ЗАБАВА

Го најде својот двојник во фотографија стара 115 години: Кога го виде истиот лик, многу работи му станаа јасни (ФОТО)

admin
Мајкл Коропис бил многу збунет од фотографијата за која прво мислел дека е негова. Наскоро сфатил дека на фотографијата не е тој, туку човек фотграфиран...
ЗАБАВА

Фотографија од венчавка предизвика бурни реакции на интернет

admin
На интернет се појави фотографија од венчавка која предизвика бурни реакции. На фотографијата се гледа невестата која ја брише гумата на автомобилот со нејзиниот фустан,...
ВЕСТИ

Се огласи фотографот чија слика СДСМ ја користи во кампања: Човекот умира од смеење на потегот на македонската Влада

admin
Британскиот офтограф Симон Мигај попладнево реагираше на кражбата на негово авторско дело кое СДСМ го користи за владината предизборна кампања. КУРИР веќе објави дека Владата...
ЗАБАВА

Мрачната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, родителите ги тргале децата од него

admin
Книгата „Алиса во земјата на чудата“ веднаш по објавувањето во 1865 година, стана голем хит носејќи му на авторот Луис Керон планетарна популарност. Иако писател...
ЗАБАВА

Лесно е да се сликате “селфи“: Совети како да испаднете добро ако ве слика некој друг

admin
Лесно да се излезе добро на „селфи“, но што кога ве фотографира некој друг? Тогаш не можете да видите како изгледате на камера и немате...
ЗАБАВА

Фотографија од згодна плавуша стана ХИТ на интернет, само поради она што се случува во позадина

admin
Ова е една од оние фотографии каде не е фокус она што е во преден план, туку она што се случува во позадина. Фотографијата од...
ЗАБАВА

Ова семејство плати професионалец да ги фотографира во природа: Кога го видоа резултатот останаа шокирани, вакво нешто не сте виделе

admin
Велат дека фотографијата вреди повеќе од 1.000 зборови, во случајов 250 долари. Семејството Зарин стапи во контакт со средовечна жена, која се претставила како професионален...