vesti24.mk

Tag : фотограф

ЗАБАВА

ФОТО: Над Тексас се појави необичен светлосен феномен

admin
Понекогаш за време на грмотевици на небото може да се забележат светлосни феномени кои со својата форма потсетуваат на џиновска црвена медуза. Во јули, научник...
ЗАБАВА

Едвај спаси жива глава: Среќниот фотограф врз кои скокнаа хрватските фудбалери направи историски фотографии, но доби и бакнеж (ФОТО)

admin
Откако Марио Манџукиќ на крајот од првото продолжение го постигна победничкиот гол за Хрватска против Англија „коцкестите“ се занесоа па голот го прославија на најлуд...
ЖИВОТ

Влегле во напуштената мртовечница каде пронашле тајна соба и се запрепастиле од тоа што го виделе

admin
Клуд Боот направи погребална куќа во местот Бесемер во американската сојузна држава Албама, но кога во 2009, починал никој повеќе не влегол во неа. Кога...