vesti24.mk

Tag : Фотосесија

ЖИВОТ

Дамата на која сите ѝ се восхитуваат, првата жена со хендикеп која позираше за Sports Illustrated

Ferad Aruc
Професионалната сноубордерка Брена Хакаби, е првата жена со инвалидитет која гордо позираше за спортскиот магазин “Sports Illustrated”. Животната приказна за 22 годишната Брена ги заинтригира...
ЗАБАВА

Емили Ратајковски е сопственичка на најубавите гради, а со новата фотосесија го докажува…

Ferad Aruc
Американската манекенка Емили Ратајковски го покажала своето топлес издание на насловната страница од новото издание на шпанскиот “Vanity Fair”. Манекенката и глумица Емили истакна дека...
ЗАБАВА

Секс бомба од Венецуела: Франческа Лараин (ФОТО)

Ferad Aruc
Франческа е фотомодел со италијанско потекло, родена на 28 септември, 1996 година во Каракас, Венецуела. Висока е 172 см, а нејзините заводливи фотографии ѝ донесоа...
Uncategorized

Кејт Аптон позираше топлес на карпа, но голем бран ја “фрли” манекенката во вода

Ferad Aruc
Деновиве Кејт Аптон престојува на островот Аруба каде снимаше фотосесија за мгазинот Спортс Илустрејтед, но за време на фотографирањето, каде позира топлес имаше мала незгода....
ЗАБАВА

Светот се збуни после овие фотографии: Пар објави фотосесија од пораѓај, но ова не е фотосесија каква што ја замислувате!

Ferad Aruc
Девојката која обожува мачки и фотографката Луси Шулц постојано се грижела за мачињата и волонтирала во локалното прифатилиште за животни во поголемиот дел од својот...