vesti24.mk

Tag : Фотошоп

ЗАБАВА

Му се смее цел свет: Поради оваа семејна фотографија сите зборуваат за австралискиот премиер

admin
Австралискиот премиер, Скот Морисон е изложен на исмевање на социјалните мрежи, откако членовите на неговиот кабинет ја фотошопирале неговата фотографија, така што излегла како да...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Манекенка покажала како изгледа без Фотошоп, „Инстаграм не е реален живот“

Ferad Aruc
Манекенка од Австралија одлучила да покаже како се создаваат совршените фотографии, кои често ги гледаме на Инстаграм, а снимката многумина ги изненадила. Кејт Весли, манекенка...
ЗАБАВА

Оваа фотографија не е „фотошопирана“: Мистеријата е решена, еве ја приказната зад неа

admin
Длабока и речиси перфектно кружна дупка голтна дел од патната инфраструктура во Гватемала Сити за време на тропската бура која го зафати местото во 2010...
ЗАБАВА

Девојки, не се залажувајте од Инстаграм: Вака навистина изгледа женското тело

Ferad Aruc
Австралиската дизајнерка на бикини, Карина Ирби, на својот Инстаграм профил објавила интересна видео снимка во која покажува дека никој не може да биде совршен во...
ЗАБАВА

(фото) Кој ѝ направи криви ѕидови на Мелита!

Ferad Aruc
Дека водителката е згодна и изгледа одлично за годините не е спорно. Но нејзините фотографии со кои го преплавува фејсбук се повеќе од спорни. Поглем...
ЖИВОТ

Рис Витерспун има три нозе, а Опра Винфри три раце на новата насловна на „Vanity Fair“

Ferad Aruc
Магазинот „Vanity Fair“ го објави т.н. „холивудски број“. Од десно се Гал Гадот, Харисон Форд, Роберт де Ниро, а покрај него и главниот уредник на...