vesti24.mk

Tag : Франкфурт Хан

ВЕСТИ СВЕТ

Нагло паднал притисокот во авионот, патниците се гушеле: Авион принудно слетал во Хамбург

Ferad Aruc
Како што наведува “FAZ”, 33 лица биле пренесени во болница поради болки во ушите и главоболки. Авионот на “Ryanair” кој вчера летал од Даблин за...