vesti24.mk

Tag : Франција

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Францускиот огранок на Фејсбук ќе плати 104 милиони евра даночен долг

admin
Францускиот огранок на Фејсбук се согласи да плати повеќе од 100 милиони евра даночен долг, вклучително и парична казна, кој ги опфаќа сметководствените години пред...
ЗАБАВА

Истражување: Французите најопасни зад воланот

admin
Французите опасно се однесуваат кога се во автомобилите како возачи, бидејќи не ја почитуваат дозволената брзина, забораваат на трепкачите или испраќаат смс и електронски пораки...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Франција го казни „Гугл“ со 150 милиони евра

admin
Француската агенција за конкуренција ја казни американската технолошка компанија Гугл со 150 милиони евра за злоупотреба на доминантната позиција на пазарот за рекламирање преку интернет....
ВЕСТИ

Нов удар од Франција- наместо членство предлог за партнерство

admin
Наместо полноправно членство во ЕУ- специјално балканско партнерство за Западен Балкан. Францускиот претседател Макрон започнал консултации со дел од балканските земји да прифатат опција за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Никаков датум за преговори да не им се дава на Македонија и Албанија, смета Франција

admin
Макрон се обидува да го забави проширувањето на ЕУ – удар за балканските аспирации. Франција инсистира дека блокот сè уште не е подготвен да разговара...
ЗАБАВА

Невозможна мисија: Хеликоптерско спасување при снежно невреме (ВИДЕО)

admin
Речиси цела Централна Европа е под снежни наноси, при што некаде покривката е дебела и до два метра, па телевизиите и интернетот се преполни со...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Додека едни протестираат во Париз, други имаат секс на тераса (+18)

admin
На социјалната мрежа твитер се појави видео од моменталните случувања во Париз. И додека едни протестираат по улиците, други имаат секс на тераса. Кој како...
ВЕСТИ СВЕТ

Почнува нова француска револуција: Уапсени 700 демонстранти (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Француските сили за ред од рано се распоредени во Париз, пред почетокот на демонстрациите на “Жолтите елеци” четврта сабота по ред, за кои властите стравуваат...
ВЕСТИ СВЕТ

Нов хаос во Париз, Жолтите елеци повторно на улиците против поскапувањата на горивата

Ferad Aruc
Во Париз денес, трет викенд по ред, избиле судири меѓу демонстрантите и полицијата за време на протестите на “Жолтите елеци” поради зголемувањето на таксата на...
ВЕСТИ СВЕТ

Што се случува со шефот на Интерпол?

Ferad Aruc
Интерпол соопштил дека е запознаен со извештаите во врска со наводното исчезнување на Менг. Франција е загрижена поради исчезнувањето на шефот на Интерпол, Менг Хонвеи...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Шокантен напад врз девојка во Франција, погледнете ја снимката!

Ferad Aruc
Французинката Мери Лагер се движела низ улицата, додека позади неа се појавило момче што ѝ дофрлувало навредливи коментари. Мери Лагер е и нападната, а како...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Голема дебата во ЕУ за Западниот Балкан

admin
Австрискиот канцелар Себастијан Курц се приклучи кон дебатата про и контра одредување датум за преговори за членство во ЕУ со двете балкански земји. Франција и...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Зошто детето што висеше од зграда во Париз го спаси емигрантот, а не човекот што го држеше?

admin
Светот го обиколи приказната за младиот емигрант од Мали што спаси дете во Париз. Пред два дена 22-годишниот Мамуду Гасама се искачи по балконите на...