vesti24.mk

Tag : фреди меркјури

ЗАБАВА

ФОТО: „Квин“ е првата група која ја има на британска монета

admin
Британската Кралска ковачница издаде комеморативна метална паричка во чест на рок-групата „Квин“, и на покојниот пејач Фреди Меркјури. – Ова е еден ‘кој би рекол’...