vesti24.mk

Tag : Фрида Кало

ЗАБАВА

12 цитати на Фрида Кало кои даваат сила: На крајот од денот, можеме да издржиме многу повеќе одошто мислиме!

admin
Фрида Кало била мексиканска сликарка која достигнала светска популарност со својот сликарски талент, но и со автентичниот изглед. Животот на легендарната уметница бил обележан од...