vesti24.mk

Tag : фрижидер

ЗАБАВА

Ставете 3 обични сунѓери во фрижидер: Трик кој ќе ви заштеди еден куп пари

admin
Повеќе нема фрлање овошје и зеленчук бидејќи скапале за брзо време. Идеите на обични луѓе се навистина генијални. На пример, дали знаевте дека ставањето на...
ЗАБАВА

Доколку лубеницата ја чувате во фрижидер, не сте ни свесни каква грешка правите: Еве каде треба да стои

admin
Експертите од американското Министерство за земјоделие тврдат дека лубеницата не би требало да ја чуваме во фрижидер, туку на собна температура се со цел истата...
ЗАБАВА

Никогаш не го чувајте чоколадото на ова место во домот, повторуваме – никогаш!

admin
Можеби во текот на летото копнеете по коцка ладно чоколадо, но експертот Сара Хартнет тврди дека чоколадото никогаш не треба да го ставате во фрижидер....
ЗАБАВА

Сите ја ладиме лубеницата во фрижидер, но тоа е голема грешка

admin
Истражување кое било направено од американското Министерство за земјоделство покажува дека сите ние кои лубеницата пред консумирање ја ставаме во фрижидер правиме грешка. Имено, како...
ЗАБАВА

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? Прочитајте зошто е тоа погрешно

admin
Температурата во фрижидерот би требало да биде помеѓу 0 и 4 степени за да се спречи развој на бактериите. На горните полици чувајте ги остатоците...