vesti24.mk

Tag : Фрлени во контењер

МАКЕДОНИЈА

„Република“ тврди: Амандманите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците фрлени во контејнерите зад Собрание (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Порталот „Република“, кој важи за близок до опозициската ВМРО-ДПМНЕ, објави видео снимка која, како што тврди, докажува дека амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците...