vesti24.mk

Tag : фросина ременски

ВЕСТИ

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз”

admin
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, каде заедно со основачот Бојан Јовановски,...
ВЕСТИ

Ременски: Византиските игри во ВМРО-ДПМНЕ се поддржани од СДСМ

admin
Секогаш сум била приврзаник и поддржувач на партиските социјалдемократски политики од интерес на граѓаните и државата. Деновите по изборите, кога се лицитира со победник во...
ВЕСТИ

Ременски по шестчасовниот распит во Обвинителството за Рекет избега од новинарите: „Не знам дали сте вратари или новинари“ (ВИДЕО)

admin
Пратеничката Фросина Ременски по пет чласа поминати во Обвинителството за организиран криминал каде вршеше увид во доказите против меѓународниот сојуз на Боки 13, каде таа...
ВЕСТИ

Ременски бега од одговорност: Не си давам оставка од потпретседател на Собранието, тоа не е партиска функција

admin
Потпретседателката на СДСМ и Собранието на Република Македонија, Фросина Ременски, која е осомничена во новата истрага за случајот Рекет, за перење на пари преку Меѓународниот...
ВЕСТИ

Фросина Ременски останува без пасош

admin
За пратеничката Фросина Фросина не беше побарана мерка притвор, туку само мерка на претпазливост. Само за Јасна Мандиќ, потретседателката на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски,...
ВЕСТИ

Спасовски се скара со Ременски: Собраниската комисија за безбедност делуваше како расштиман оркестар

admin
Новиот Закон за Агенција за национална безбедност ја скара власта, поточно пратеничката Фросина Ташевска Ременски и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Имено новото законско...