vesti24.mk

Tag : ф’стаци

ЗАБАВА

Карамел коцки со ф’стаци

admin
Уживајте во овие карамел залачиња … Потребно е:за тестото:200 г брашно1/2 лажиче сода бикарбона1/2 лажиче цимет1 лажиче изрендана кора од лимон1 јајце80 г омекната свинска маст80 г шеќер за карамелот:190 г путер1 лименка кондензирано...