vesti24.mk

Tag : фудбал

ВЕСТИ

Пиоли по победата над Лацио: Веќе мислиме на Јувентус

admin
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, беше задоволен по вчерашната победа над фаворитот Лацио со 3:0 на Олимпико. И покрај шпекулациите за неговата иднина, италијанскиот стручњак...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Сончево и студено време, утре постудено до -13 степени

admin
Сончево и студено. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од -12 до -2 степени, а дневните од -1...
ЗАБАВА

Што им е поважно на мажите, сексот или фудбалот?

admin
Неодамнешно истражување ја разоткрива дилемата во што повеќе уживаат мажите, во сексот или во фудбалот. Во истражувањето учествувале испитаници од шест земји како Белгија, Англија,...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Фудбалските способности на оваа риба ќе ве зачудат

admin
Сопственикот на оваа риба сосема случајно го открил нејзиниот фудбалски талент кога во аквариумот паднало пластично топче. Тогаш тој одлучил да постави гол спроти неа...
ЗАБАВА

Човечност која крши срца: Глув и слеп си помагаат меѓусебно за да гледат фудбал (ВИДЕО)

admin
Фудбалот обединува. Најголем доказ за тоа е оваа случка во Бразил, каде фудбалот има огромна популарност и важност, па се смета за начин на живот....
СВЕТ

Решена мистеријата на една од најголемите спортски трагедии на сите времиња: Еве која е причината за падот на авионот со фудбалерите на Чапекоенсе

Ferad Aruc
По една и пол година, конечно е завршена истрагата за падот на авионот во кој бил целиот тим на бразилскиот фудбалски клуб Чапекоенсе. Утврдени биле...
СПОРТ

Мохамед Салах доби преку милион гласови на претседателските избори во Египет

Ferad Aruc
Повеќе од милион гласачи на египетските претседателски избори ги прецртаа имињата на кандидатите и го впишаа името на фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах. Според тврдењата...
СПОРТ

Дарко Панчев изјави: Самсоненко никому не останал должен, играчите тоа го знаат

Ferad Aruc
Одамна се зборува за незадоволство кај фудбалерите на Вардар поради заостанатите плати што им се должат, па навивачите со право прашуваат дали незадоволството кое тлее...
СПОРТ

Крај на една голема ера: Иниеста по 20 години ја напушта Барса

Ferad Aruc
Интерецни вести пристигнуваат од Каталонија. Имено, капитенот на Барселона, Андреас Иниеста, би можел да го напушти овој клуб после 20 години. Како што тврдат каталонските...
ЖИВОТ

Поради оваа водителка емисијата за фудбал ја гледаат сите: Најкратка можна сукњичка, а гаќичките …

Ferad Aruc
Кога таа ќе ги прекрсти нозете никој не мисли на фудбал. Ако ве интересира, името на оваа убава девојка е Алис Бертели и работи во...