vesti24.mk

Tag : фустан

ЗАБАВА

Светот е воодушевен од фустан инспириран од коронавирусот- дали вие би го носеле? (ФОТО)

admin
Коронавирусот го промени не само светот во кој што живееме, туку драстично го промени и светот на модата. Така американскиот бренд „Pretty Little Thing“ дизајнираше...
ЗАБАВА МОДА

МОДАТА ЗАБЕГА: „Гучи“ направи фустан за мажи, изгледот и цената се шокантни

admin
Модната марка „Гучи“ лансираше фустан за мажи со сатенска лента и јака. Идејата беше да се прекине со токсичните стереотипи кои го обликуваат идентитетот на...
ЗАБАВА

Уникатна корона-креација: Матурантка 400 часа го правела својот фустан, а има и тематски чевли и торба (ФОТО)

admin
Матуранта од САД стана интернет сензација поради необичната креација на својот фустан за матурската. Таа користела лепливи траки за да го направи својот фустан. Пејтон...
ЗАБАВА

Облече фустан кој личи на полов орган- оваа гостинка на свадба ја нападнаа поради деколтето до папок и овој детаљ од кој ќе се препотите

admin
Неименувана гостинка на една свадбена прослава стана хит на социјалните мрежи ширум целиот свет и тоа само поради својот фустан кој го носеше на себе....
ЗАБАВА

Нарачала фустан како на фотографијата на интернет, а тоа што го добила на врата е за луѓе +18, па се охрабрила и го облекла (ВИДЕО)

admin
Студентката Јоди Ховард од Даблин нарачала фустан од интернет, но кога стигнала нарачката го добила најнеочекуваниот производ кој можела да го замисли. Таа прво на...
ЗАБАВА

Ја продава венчаницата за да собере пари за развод: Пораката оставена на огласот ги насмеа сите

admin
Бесна жена насмеала многумина со својот урнебесен оглас. На Фејсбук Маркетплејс штотуку се одвила вистинска љубовна драма. Имено, анонимна жена од Манчестер одлучила на малку...
ЗАБАВА

ФОТО: Ова е најубавиот фустан од црвениот тепих во 2018

admin
На „модниот Оскар“ одржан во Лондон, неодамна се прогласени најдобрите дизајнери и модели на годината, а избран беше и главниот фустан за 2018 година. Мислењето...
ЗАБАВА

Фустанот по кој полудеа славните: Го носеа Лејди Ди и Кејт, а потоа и овие ѕвезди (ФОТО)

admin
Тегет фустан со точкест принт и бели јаки се протна во плакарите на многу славни дами. Креацијата од Александра Рич беше моден избор на војвотката Кетрин за...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Оваа девојка била избркана од Лувр поради фустанот (ФОТО)

Ferad Aruc
Австралиската блогерка и Инстаграм ѕвезда тврди дека нејзиното срце е скршено откако не ѝ дозволиле да влезе во парискиот Лувр поради премногу провокативниот фустан. Њуша...
ЗАБАВА

Светот полуди по новиот моден хит: Се повеќе невести го бараат овој детаљ на своите венчаници кој е многу практичен (ФОТО)

admin
Совршен фустан за совршениот ден е сон на секоја невеста. Кога планираат како ќе им изгледа венчаницата, многу невести се одлучуваат за практичен фустан и...
ЗАБАВА

Фустанот ѝ попушти на раперката, па ги покажа градите додека настапуваше (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Ники Минаж (35) на фестивалот “Made in America” во Филаделфија имаше толку енергичен настап што нејзиниот фустан не можеше да издржи. Додека танцувала од минијатурниот...