vesti24.mk

Tag : хакерски напад

Uncategorized

Избришани сите пораки на Закерберг на Фејсбук, иако корисниците ја немаат таа опција, Што крие?

Ferad Aruc
Фејсбук ги избришал приватните пораки кои ги испраќал извршниот директор Марк Закерберг, како и на многу членови на извршниот менаџмент во текот на изминатите години....
ЗАБАВА

Ѝ го хакнале мобилниот телефон: На интернет кружат 18+ фотографии од спортска новинарка

Ferad Aruc
Американската спортска новинарка е последната жртва на хакери, кои ги објавиле нејзините приватни фотографии на интернет. Тејлор Матис на фотографиите е потполно гола, а наводно...