vesti24.mk

Tag : хамбургери

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ќе не заменат: Робот ќе прави 160 хамбургери на ден во САД

admin
Американскиот синџир ресторани за брза храна „Вајт касл“ вработи робот за приготвување хамбургери во соработка со новата роботичка компанија „Мисо Роботикс“, со седиште во Пасадена,...