vesti24.mk

Tag : Ханој

ЗАБАВА

“Виетнамската Лејди Гага” уапсена поради критикување на владата на Виетнам

Ferad Aruc
Виетнамската пејачка и активистка , која се истакнала со својата борба за слобода на говорот, била притворена во Ханој откако допатувала од Европа, открил нејзиниот...