vesti24.mk

Tag : Харадинај

Uncategorized

Харадинај со закана до Србија: Ќе ви одземеме една третина од вашата територија!

admin
Харадинај пред своите поддржувачи вети дека доколку стане премиер на Косово, ќе присвои една третина од територијата на Србија. Претседателот на опозициската Алијанса за иднината...