vesti24.mk

Tag : Харвард

ЗАБАВА

Истражување на Харвард: Шунката, колбасите и сланината го зголемуваат ризикот од рак, но…

admin
Ново истражување на Универзитетот Харвард посочува дека преработено месо, како што се шунката, колбасите и сланината, за девет отсто ја зголемува веројатноста да се развие...
ЗАБАВА

Харвард ја пронајде: Ова е формулата за човековата среќа

admin
Секој човек ја сфаќа среќата на свој посебен начин, но научници од Универзитетот Харвард ја пронашле универзалната формула за сите вистински задоволства на човекот, а во неа...