vesti24.mk

Tag : Хелсинки

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Трамп изненадил со одговорот на прашањето дали ќе го признае Крим

admin
Претседателот на САД, Доналд Трамп, не ја исклучил можноста САД да го признаат руското присоединување на Крим. “Ќе видиме. Претседателот Обама дозволи да дојде до...
СВЕТ

Финското образование е едно од најдобрите во светот, а по оваа револуција ќе стане уште подобро

Ferad Aruc
Во финските училишта и официјално започнува образовната револуција во облик на укинување на сите формални училишни предмети, со што оваа земја станува прва во светот...