vesti24.mk

Tag : хилари клинтон

ЗАБАВА

Нејзината омраза е непресушна: Хилари на доделувањата на Греми наградите читала делови од книгата во која се “плука” по Трамп

Ferad Aruc
Поранешната демократска кандидатка на претседателските избори во САД во 2016-тата година, Хилари Клинтон, се појавила на доделувањата на Греми наградите во Њујорк во политичкиот сегмент,...
Uncategorized

Меркел: Со Трамп имам добри работни односи

admin
И покрај тензиите меѓу САД и Германија по изборот на Доналд Трамп за претседател, германската канцеларка Ангела Меркел ги оценува како добри односите кои што...