vesti24.mk

Tag : хималајска сол

ЗАБАВА

Чини 10 пати повеќе од кујнската, но кога ќе видите како се прави хималајската сол, ќе разберете зошто (ВИДЕО)

admin
Изгледа убаво, но хималајската сол нè чини многу повеќе од обичната, кујнската. Истата тежина на оваа розова сол чини 10 пати повеќе од класичната. Хималајската...