vesti24.mk

Tag : химна

ВЕСТИ

„Гоце Делчев не е Македонец, затоа не му го испеа името“: Бугарите распалија со коментари по настапот на Тамара

admin
Македонската пејачка Тамара Тодевска при исполнувањето на химната вчера во американската амбасада ги пропушти стиховите во кои се споменуваат имињата на Гоце Делчев, Питу Гули...
ВЕСТИ

„Макфест” удри по навивачите на Вардар: Го уништивте хитот, направивте проста вулгаризација за божемната химна

admin
Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата „Признавам“ која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии „Макфест” во 1988-ма година, деновиве е повторно актуелен,...
ЗАБАВА

Репрезентативците бесни: Наместо националната химна им пуштија песна и звуци (ВИДЕО)

admin
Јужна Африка победи на гостувањето против Либија со 2-1 во последното коло од квалификациите за Африканскиот Куп на нации. Меѓутоа, тоа што се случи пред...