vesti24.mk

Tag : хитлер

ЗАБАВА

На аукција продадени рачно пишувани говори на Хитлер

admin
Документите се продадени на анонимни купувачи по цена далеку повисока од почетната. Рачно напишани говори на нацистичкиот диктатор Адолф Хитлер се продадени денес на аукција...
ЗАБАВА

Роднина на Хитлер се вљубил во Еврејка

admin
Американец, далечен роднина на Хитлер се вљубил во Еврејка, но врската не успеала, кога таа ја дознала семејната историја. Браќата Александер, Брајан и Луис Стјуарт-Хјустон...