vesti24.mk

Tag : Хнедикеп

ЖИВОТ

Дамата на која сите ѝ се восхитуваат, првата жена со хендикеп која позираше за Sports Illustrated

Ferad Aruc
Професионалната сноубордерка Брена Хакаби, е првата жена со инвалидитет која гордо позираше за спортскиот магазин “Sports Illustrated”. Животната приказна за 22 годишната Брена ги заинтригира...