vesti24.mk

Tag : Хоакин Ел Чапо Гузман

ВЕСТИ СВЕТ

Нарко-бос Ел Чапо, успеал да прошверцува кокаин вреден 100 милиони долари во Австралија, користејќи краставици и банани

Ferad Aruc
Светските медиуми пренесуваат дека познатиот нарко-бос Ел Чапо, успеал да прошверцува кокаин вреден 100 милиони долари во Австралија, користејќи краставици и банани, пренесува “Daily Mail”....