vesti24.mk

Tag : холандија

ЗАБАВА

Гинеколог во Холандија биолошки татко на најмалку 17 деца, без мајките да знаат за тоа

admin
Гинеколог во Холандија,кој сега е починат, со својата сперма вештачки оплодил жени кои сметале дека донаторот е анонимен, и со тоа станал биолошки татко на...
ВЕСТИ СВЕТ

(ФОТО) Холандскиот премиер Марк Руте оди со велосипед на работа секој ден

Ferad Aruc
Тој на уникатен начин ги мотивира граѓаните да ги остават автомобилите. Холанѓаните се горди на него, а целиот свет го обожава поради скромноста. Марк Руте...
ЖИВОТЕН СТИЛ ЗАБАВА

“Адам ја бара Ева” – реално шоу кои учесниците 24 часа шетаат голи во потрага по љубов.

Ferad Aruc
Доколку мислевте дека сте виделе се во реалните шоуа, се лажете. Реалното шоу “Адам ја бара Ева”, чија изворна земја е Холандија, ги надминало сите...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Рената Дескоска: Ќерката на Никола Димитров доби стипендија, но никој не е дискриминиран

Ferad Aruc
Во случајот со стипендирањето на ќерката на Никола Димитров, нема ниту нејзино привилегирање, ниту дискриминирање на кој било друг кандидат, вели поранешната министерка за образование...
Uncategorized ЖИВОТ

(ВИДЕО) Холандскиот премиер истури кафе пред една хигиеничарка: Погледнете ја неговата реакција

admin
Холандскиот премиер Марк Руте излегувајќи од зграда случајно истури кафе. И покрај тоа што хигиеничарката беше до него, тој го зема џогерот да избрише. Погледнете:...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Голема дебата во ЕУ за Западниот Балкан

admin
Австрискиот канцелар Себастијан Курц се приклучи кон дебатата про и контра одредување датум за преговори за членство во ЕУ со двете балкански земји. Франција и...
ЖИВОТ

Бизарна реалност за девојките од Red Light District: “Уринираа на нас, нè исмеваа и продаваа како предмети!”

Ferad Aruc
23 часот пред полноќ, две момчиња се приближуваат кон еден од излозите на најпознатиот секс кварт на светот. На излогот се “изложени” девојки во чипкаста...
ВЕСТИ СВЕТ

Марк Руте :Проблемот со договорот за бегалците не потекнува од Турција,туку од Грција

admin
Марк Руте рече дека Турција го одржа зборот што се однесува до договорот за бегалците,но дека вистинскиот проблем го предизвикува Грција. Премиерот на Холандија Марк...