vesti24.mk

Tag : ХОЛЕСТЕРОЛ

ЗАБАВА

Оваа храна помага во намалување на холестеролот!

admin
За луѓето кои имаат проблеми со високо ниво на холестерол во крвта, секој залак е важен – вклучително и оние помеѓу оброците. Јадењето во редовни...
ЗАБАВА

Една чаша дневно прави чуда: Овој напиток е спас за лицата со висок холестерол и вишок килограми

admin
Една чаша од овој сок го одржува здравјето на високо ниво и со негова помош се намалува ризикот од појава на многу болести. Јаболкото кое...
ЗАБАВА

Вишокот маснотии и холестерол го следат човекот уште од древноста

admin
Научен тим од Универзитетот на Тексас претставија резултати од анализа на древни трупови, од неколку различни места на планетата, со една заедничка особина – сите...
ЗАБАВА

Од кој родител наследуваме рак, а од кој ќелавост и холестерол?

admin
Прв на листата е високиот холестерол, за што во целост можеме да го „обвиниме“ семејството, тврди американската генетичарка Шивани Назарет. -Едно од 500 лица имаат...
ЗАБАВА

Воведете ги овие намирници во исхраната и брзо ќе го намалите покачениот холестерол

admin
Висок холестерол погодува 60 посто од популацијата и го зголемува ризикот од срцев или мозочен удар, а покаченото ниво на холестерол може да го намалите...
ЗАБАВА

Најздравиот природен напиток: Кажете збогум на лошиот холестерол и запушените артерии

admin
Кажете им збогум на затнатите артерии, високиот крвен притисок и лошиот холестерол! Ова е рецепт за напиток кој може да ги одзатне артериите, да го...
ЗАБАВА

Намалете го холестеролот со помош на цитрусните овошја

admin
Поради ниската енергетска вредност го намалува ризикот од дебелина, додека високата содржина на антиоксиданти го намалува ризикот од хронични болести. Цитрусното овошје е вистински еликсир...
ЗАБАВА

Најдобaр чистaч на крвта: Храна која го „топи“ холестеролот

admin
Конзумирањето на само 100 грама печурки на ден за само една недела го намалува холестеролот за 12 отсто, покажа научно истражување. Во исто време, групата...
ЗАБАВА

Збогум на зголемениот холестерол, мaснотиите и триглицеридите

admin
Природна терапија која лекарите ја предложуваат а резултетите се воодешувачки! Пожелно е секоја седмица во рок од еден месец да консумирате тиква. Прво што треба...
ЗДРАВЈЕ

Најдобриот лек за намалување на триглицериди и холестерол

Ferad Aruc
Овој природен лек за холестерол и триглицериди им се препорачува на сите кои веќе долго имаат проблем со вишокот маснотии во крв, но и на...