vesti24.mk

Tag : холокауст

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук ќе забрани содржина што го негира холокаустот

admin
Фејсбук соопшти дека ќе забрани содржина што го негира холокаустот или ја нарушува вистината за ова прашање, објавија Асошиејтед Прес и Ројтерс. Социјалната мрежа ќе...