vesti24.mk

Tag : хонг конг

ЗАБАВА

Дизниленд во Хонг Конг повторно ќе биде отворен

admin
Тематскиот парк Дизниленд во Хонг Конг ќе биде повторно отворен за јавноста в петок, со намален капацитет и дополнителни здравствени мерки. Во соопштението се вели...
ЗАБАВА

Дизниленд во Хонг Конг повторно ќе биде отворен

admin
Тематскиот парк Дизниленд во Хонг Конг ќе биде повторно отворен за јавноста в петок, со намален капацитет и дополнителни здравствени мерки. Во соопштението се вели...
ЗАБАВА

Повторно се затвора Дизниленд во Хонг Конг

admin
Забавниот Дизниленд парк во Хонг Конг повторно ќе биде привремено затворен, откако властите воведоа забрана за јавни собири на повеќе од четири лица. Властите во...
ЗАБАВА

Разбојници со ножеви направиле филмски грабеж, кога ќе дознаете што украле ќе се изнасмеете

admin
Разбојници со ножеви украле 600 ролни тоалетна хартија во Хонг Конг, во вредност од околу 130 долари. Жртва на грабежот бил доставувачот на стоката. -Тројцата...
ЗАБАВА

Решение за станбената криза во Хонг Конг: Куќи од 10 квадратни метри (ВИДЕО)

admin
Хонг Конг денес е толку скап за градење, така што е речиси незамисливо некој со просечна заработувачка да купите стан во овој кинески град. Поради...
ЗАБАВА

СЕ ЗА ДОКУМЕНТИ: Омажиле девојка со измама, не ни знаела за бракот се додека не дошла дома

admin
21 годишна девојка од Хонг Конг тврди дека со измама ја омажиле за целосен странец. Девојката тврди дека била на обука за организаторка на венчавки...
СВЕТ

Кинезите направиле уште едно чудо: Погледнете како изгледа мостот долг 55 километри, кој го граделе 8 години

Ferad Aruc
Најголемиот дел од работата за изградба на најдолгиот мост на светот е завршен според планот, откако бил инсталиран и тестиран систем за осветлување, објавиле кинеските...