vesti24.mk

Tag : Хондурас

СВЕТ

2018.година ќе биде фатална! Земјата ќе се тресе и ќе пука: На овие земји им се закануваат катастрофални земјотреси

Ferad Aruc
По четири силни потреси во 2017. година, кои биле посилни од 7 степени според Рихтеровата скала, научниците предвидуваат дека оваа година ќе има двојно повеќе...