vesti24.mk

Tag : хоспитализирани пациенти

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во ковид-центрите хоспитализирани вкупно 1348 пациенти

admin
Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 872 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот,...