vesti24.mk

Tag : хоспитализирано лице

ВЕСТИ

Во Велес хоспитализирано едно лице со симптоми на коронавирус

admin
На Инфективното одделение при велешката Општа болница од вчера е хоспитализиран маж кој пред 10 дена се вратил од Шведска и кој има симптоми слични...