vesti24.mk

Tag : хоспотализирани

ВЕСТИ

По колку лица со коронавирус се хоспитализирани во болниците ширум Македонија?

admin
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 519 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот. По...