vesti24.mk

Tag : Хотел

ЗАБАВА

ФОТО: Најубавиот хотел на светот кој стои на гранки на дрвја

admin
Затскриен од маѓепсаната крошна на дождовни шуми и поврзани заедно со мрежа на патеки за џунгла, ресортот „Кемала“ во Тајланд е светско чудо. Скоро целиот...
ЗАБАВА

ФОТО: Бекам отвора хотел во Кина, шеф на кујна Гордон Рамзи

admin
Некогашниот англиски фудбалер Дејвид Бекам соопшти дека ќе отвори хотелски комплекс, во автономната област Макао во Кина позната како „Источниот Лас Вегас”. Комплексот на своето...
ЗАБАВА

Дознајте зошто во хотелските соби никогаш нема да добиете паста за заби

admin
Иако хотелската понуда во однос на козметиката во изминатите години се прошири, една работа и понатаму нема да ја најдете во хотелските бањи. Пастата за...
ЗАБАВА

Идеален хотел за сите љубители на вино: Дали и вие би спиеле во буре за вино!?

admin
Засбахвалден, село во германската покраина Баден-Виртенберг, познато е по планинарење и по лозјата. Ова место спаѓа во оние кои не смеете да ги пропуштите доколку...
ЗАБАВА

Ја најде оваа порака во хотелската соба и непријатно се изненади: „Ако го читате ова…“

admin
Она на кое посведочил гостинот кој останал анонимен, сигурно ќе го натера секој патник да се загрижи за хигиената во хотелските соби. Гостин во бизнис...
ЗАБАВА

Сите сакаме убави хотели, а ретко кој знае што значат ѕвездичките: Дознајте за што плаќате и што ќе добиете

admin
Што означува секоја од ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на хотелот? Зад тие ѕвезди се кријат одредени стандарди кои хотелите треба да ги задоволат. На...
ЗАБАВА

Се договориле да имаат секс маратон, во 7 „рунда“ тој починал

admin
Маж во средни години и неговата партнерка се натпреварувале кој прв ќе се откаже од „секс-маратонот“ закажан во хотелска соба, а во седмата „рунда“, тој...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Хотел од чудо: Сместен е во рударска јама, 16 ката под земјата, а од цената ќе ве заболи глава (ВИДЕО)

admin
Луксузен хотел кој ќе биде отворен во вторник во Шангај на гостите со подлабок џеб ќе им понуди шанса за многу длабок сон, јавува „АП“....
ЗАБАВА

Дознајте за што плаќате: Еве што всушност означуваат ѕвездичките на хотелите

admin
Што означува секоја од ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на хотелот? Зад тие ѕвезди се кријат одредени стандарди кои хотелите треба да ги задоволат. На...
ТРАВЕЛ

Незаборавен летен одмор во Sea Star Boutique Hotel Алања-Турција (Маркетинг)

Ferad Aruc
Во рајот на туризмот во Алања-Турција хотелот Sea Star Boutique Hotel, кој се наоѓа во приватен залив каде што се среќава зеленото и синото. После...
СВЕТ

Силна експлозија во Анкара, пристигнуваат возила на брза помош

Ferad Aruc
Силна експлозија одекнала пред неколку моменти во турската престолнина Анкара. Според првичните информации причината за експлозијата е протекување на гас во една од владините згради. Според турските медиуми...