vesti24.mk

Tag : храмови

ВЕСТИ

Христос се роди – Храмовите за Божик полни со луѓе и покрај пандемијата

admin
Христос се роди навистина се роди. Овој празничен поздрав утринава ги исполни црквите во земјава. Граѓаните во солиден број дојдоа на божиќната служба и причест…Оваа...