vesti24.mk

Tag : храм

Uncategorized

Пронајдена статуата на Буда која беше украдена од еден храм во Индија

admin
Дирекцијата за борба против криминал на Делхи соопшти дека уапсиле две лица кои се обвинуваат за продажба на статуатаç Пронајдена статуата на Буда стара 900...