vesti24.mk

Tag : Храна и пијалаци

ЗАБАВА

Не е само кафето: Ќе се изненадите кои други производи содржат кофеин, често ги користите

admin
Кофеинот е застапен во многу други производи, не само во вашето кафе. Дознајте ги скриените извори на кофеин, почнувајќи од протеинските чоколади до житарките. Што...
ЗАБАВА

Најслаткиот готвач на интернет ќе ви покаже како се прави чизкејк

admin
Роман е 3-годишно дете кое стана популарно на интернет по неговите „готвачки“ вештини. Неговите кулинарските авантури на YouTube редовно ги објавува неговата мајка Ајла. Во...
ЗАБАВА

Мрсна храна се продава како посна: Ако производот ги содржи овие состојки ќе направите голема грешка

admin
Внимавајте, бидејќи во време на строги пости, мрсното се продава како посно. Во маркетите се продаваат „посни“ производи што содржат казеин и сурутка во прав,...
ЗАБАВА

Сигурно правите грешка: Дознајте кога е вистинското време за вашето утринско кафе

admin
И покрај фактот дека голем број на луѓе го пијат првото кафе веднаш по станувањето од кревет, научниците тврдат дека има многу подобро време за...
ЗАБАВА

Потребни ви се само две состојки: Направете вкусни колачиња по најстариот рецепт

admin
Направете посни благи топчиња кои се превкусни. Овој рецепт за колачи е стар преку 6000 години, а има само две состојки. Во старите записи се...