vesti24.mk

Tag : Хрватска

ЗАБАВА

Овие познати милијардери годинава летуваат во Хрватска (ФОТО)

admin
Рускиот милијардер Роман Абрамович се врати во Хрватска. Тој го резервирал самиот крај на јули за своето пристигнување на Јадранско Море, на својата јахта „Еклипс“,...
ЗАБАВА

Од небото паѓаа мртви тела на сите страни- ова е нај апокалиптичната авионска несреќа во Југославија откако се судрија два авиона (ВИДЕО)

admin
Во најголемата воздухопловна несреќа во Југославија, поточно во Хрватска во 1976 година загинаа 176 луѓе, а ниту еден не остана жив. Имено на денешен ден...
ЗАБАВА

Хрватска: Доцна во ноќта, две девојки се соблекле по танга и влегле во фантана (ФОТО)

admin
Две непознати девојки во Шибеник Хрватска се соблеке по долна облека и одлучиле да се искапат во фонтаната на популарната „Полјана“. Безбедносните кемери ноќеска во...
ЗАБАВА

Пресврт во најпознатата љубовна приказна: Клепетан е жив и се врати кај Малена

admin
Една од најдолговечните љубовни приказни во Хрватска, онаа на штрковите Клепетан и Мален сепак ќе има среќен крај. Иако сите, вклучително и Стјепан Вокиќ кој...
ВЕСТИ

Ние на Хрватска им ја утнавме картата, ама тие нам ни ја погодија дефиницијата

admin
Хрватски медиум објави текст со наслов „Ништо ново во експерименталната  држава некогаш позната како Македонија“. Овој текст доаѓа како револт во хрватските медиуми откако Македонија...
ВЕСТИ

Термините „проширување“ и „интеграција“ изостанаа од Декларацијата од Загреб

admin
Европската Унија ја афирмираше својата посветеност кон европската перспектива на земјите од Западен Балкан и ќе ја поздрави посветеноста на овие земји кон оваа перспектива...
ЗАБАВА

СВЕТОТ НЕ ПАМЕТИ ВАКВО НЕШТО: Хрватите избраа Мис Универзум во празна сала без ракувања и бакнувања

admin
Новата Мис Универзум на Хрватска за 2020 година е 21-годишната Мирна Наија Мариќ од Задар. Жирито ја донесе одлуката во преносот во живо на ХРТ,...
ЗАБАВА

Девојка се пофалила со добитното ливче на Фејсбук, па доживеала пекол кога отишла во обложувалницата

admin
Полицијата во хрватска добила чудна пријава од 27 годишна девојка која била измамена за повеќе стотина хрватски куни. Имено девојката на 17 јануари откако дознала...
ЗАБАВА

Гол се појави пред жирито, а со неговиот полов орган ја нацрта пејачката- од ремек делото целото студио занеми (ВИДЕО)

admin
Во второто полуфинале во музичкото хрватско шоу „Супер талент“ како гостинско изненадување се појави токму натпреварувачот кој претходно во студиото го шокираше жирито и публиката....
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Жирито побегна од срам: Излезе гол на сцената, а тоа што го нацрта со неговиот полов орган ќе ве остави во неверување

admin
Уметникот од Канада Брент Рај Фрасер (39) ги шокираше членовите на хрватското шоу „Хрватска има талент“ откако се појави гол на сцената. Тој со својот...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јанкулоска вртела телефони по Белград за да провери дали сопругата на Бранко Црвенковски има имот во Хрватска

Ferad Aruc
По паузата, во кривичниот суд попладнево продолжи репродуцирањето на 1000 бомби од СЈО во предметот „Титаник“. Во една од нив, Протоѓер и’ нарачува на Јанкулоска...
БАЛКАН ВЕСТИ

Грабар-Китаровиќ: Хрватите и Албанците, буквално, се браќа по оружје

Ferad Aruc
Хрватската претседателка Колинда Грабар-кИтаровиќ, која е во дводневна посета на Албанија, денеска од парламентарната говорница во Тирана порача дека Хрватите и Албанците „буквално се браќа...