vesti24.mk

Tag : Хрват

ЗАБАВА

ФОТО: Треба да му се даде оскар за идејата – сите се смеат на менувачот во автомобилот на овој Хрват

admin
Досетливоста на еден возач од Далмација насмеа многумина на интернет. Фотографијата станала хит после доаѓањето на технички преглед во Сплит. „Оскар за иновација“, е само...
ЗАБАВА

Пензионерот кој го освои регионот со ново легендарно видео во кое покажува како вежба (ХИТ ВИДЕО)

admin
Хрватскиот пензионер, Тони Селмани (82), деновиве е вистински хит на социјалните мрежи по својата интересна препорака за здравјето на повозрасните. Тој се прослави со својата изјава...
ВЕСТИ СВЕТ

Хрват со години крадел во Германија: Отишол да чисти тоалети, па од украдените пари си купил куќа и луксузен автомобил

Ferad Aruc
Почна судењето на хрватскиот државјанин Стјепан К., кој е обвинет дека меѓу 2013 и 2017 година противправно се стекнал со 425.000 евра работејќи како чистач...