vesti24.mk

Tag : Христијан Мицковски

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ: На претседателските избори ќе ги победиме СДСМ (ВИДЕО)

Ferad Aruc
И покрај целокупниот политички терор и покрај сите, закани и уцени кои што ми ги упатуваат мене и моето семејство и покрај сите оние зло...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Имам полна доверба од ЦК, ВМРО-ДПМНЕ секој ден станува се посилно

Ferad Aruc
Се чувствувам комотен и можам да кажам дека јас сум можеби единствениот претседател на ВМРО-ДПМНЕ кој својата доверба самостојно ја ставил пред делегатите на Централниот...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата „Минка-Енерготек“ каде Мицкоски е косопственик со само 7%, конкурирала кога Мицкоски не бил советник

Ferad Aruc
Одродената и криминална власт на СДСМ е исплашена бидејќи граѓаните ги препознаа нивните антидржавни политики и секојдневно се сведоци на општиот грабеж кој го спроведува...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Конфузното антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ останува заглавено во шемите на Хидро-Мицкоски и Груевски

Ferad Aruc
Речникот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антинародниот Христијан Мицкоски покажува дека врвот на опозицската партија е во длабока конфузија, без политички компас и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мијалков со отворено писмо до Мицкоски: Додека јас ја ставав главата во торба, како ти професор со 500 евра дојде до неколку хидроцентрали

Ferad Aruc
Со големо разочарување и неверување ја примив веста за мое формално исклучување од партијата. Знаејќи дека е невистина обвинувањето заради кое сум исклучен од партијата,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски ги исклучи од партијата пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за уставните промени (ВИДЕО)

Ferad Aruc
ВМРО-ДПМНЕ ги исклучи пратениците од своите редови кои вечерва гласаа за уставните измени, Елизабета Канческа-Милевска, Емилија Александрова, Нола Исмајловска, Сашо Василевски, Љубен Аранудов, Крсто Мукоски...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Заев ја втурнува државата во уште поголема криза, тој е изворот на кризата и мора да си оди (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Република Македонија влегува во општествена, економска и политичка криза. Неспособноста да се управува со политичките процеси, да се испорача резултати кои се ветија и кои...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Договорот не помина, референдумот е неуспешен – Граѓаните испратија најгласна порака

Ferad Aruc
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вчерашната прес-конференција, по завршувањето на гласањето за референдумот, изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Договорот со Грција значи промена на име и идентитет, а за оние од власта значи спас на нивните кариери

Ferad Aruc
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот договор. -Имаме штетен договор...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Референдумот не е за ЕУ и НАТО, туку за промена на името (Видео)

Ferad Aruc
Овој референдум, иако намерно збунувачки срочен, не е изјаснување дали сакаме во ЕУ и НАТО, туку е референдум за тоа дали прифаќате да се промени...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Повеќе од 200.000 вмровци ќе му одбијат послушност на Мицкоски за референдумот?

Ferad Aruc
Две третини од членството на ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи референдумот за името, кој ќе се одржи на 30 септември, но доколку таа дропка се претвори...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Мицкоски : Земјоделците се оставени сами на себе, се работи за непочит од владата на трудот на илјадници семејства

Ferad Aruc
Во деновите кога ќе се обидат невистината да ви ја прикажат како вистина, а капитулацијата како победа, во деновите кога масовно ќе бидат злоупотребени вашите...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: ВМРО не се грижи за идентитетот, туку за амнестија на криминалците кои дивееа 11 години

Ferad Aruc
ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени, стои во соопштението на владејачката СДСМ. Оттаму велат дека опозициската партија...