vesti24.mk

Tag : христијан мицкоски

ВЕСТИ

ВИДЕО: Мицкоски во тешки моменти е меѓу граѓаните во Кочани, испрати аларм до надлежните!

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва е во Кочани, меѓу народот кој се бори со пожарите. Градот е зафатен од голем пожар, а Мицкоски вели...
ВЕСТИ

Мицкоски до Османи: Груба провокација е да се кажува дека Илинден е празник и на Бугарите, вистината е дека биле окупатори кои биле поразени

admin
Илинден е важен ден за Р.Бугарија, понатаму ќе каже “заедничка историја” министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар Османи, коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Она што за Заев сега е Европа, и го вика Мини Шенген, тоа само значи дека донел уште еден пораз и не е способен да ја исполни најголема стратешка цел, членството во ЕУ

admin
Македонија е европска земја, и нашето место е токму таму, во семејството на Европската унија, а она што за Заев сега е Европа, и го...
ВЕСТИ

Мицкоски и Георгиевски заедно го искачија Водно: Дејан шампионе ти посакувам уште многу успеси и високо кренато знаме на нашата Македонија

admin
Местото на шампионот е на врвот, овој пат кон нашето Водно, неполитички и спортски, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи фотографии од него со...
ВЕСТИ

Мицкоски до Пендаровски: Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката

admin
Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во...
ВЕСТИ

Мицкоски: Дејане шампионе, донесе радост на Македонија

admin
Историски резултат на Дејан Георгиевски. Сребро за Македонија! Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му порача: „Дејане шампионе донесе радост на Македонија. Вака се сака и...
ВЕСТИ

Мицкоски: Формализирање и поддршка за тргување со крипто валути и обезбедување на 750 евра просечна плата

admin
„Ќе се осврнам на понудата која што навистина ќе биде новитет и атрактивна за македонските граѓани, обидот да бидеме пионери или меѓу првите во регионот...
ВЕСТИ

Мицкоски: За мене Битола претставува посебен предизвик и очекувам после локалните избори Битола да го добие препознатливиот сјај којшто го заслужува

admin
Најпрвин да го честитаме роденденот на формирањето на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ овде во Битола, да посакаме една успешна и победничка година, ова денеска преку...
ВЕСТИ

Мицкоски: Не се сите исти, не смееме да дозволиме да се задоволиме со просечни или потпросечни работи- способни сме за големи чекори напред

admin
Вечерва е одбележан јубилеен роденден од формирањето на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци. За време на одбележувањето, свое обраќање имаше и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...
ВЕСТИ

Мицкоски го презентира концептот Македонија за сите луѓе: Почист воздух, парите од акцизата за гориво ќе се наменат за народот, поевтина струја за домаќинствата…

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на трибината „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во Гази Баба го презентираше концептот „Македонија за сите луѓе“’ чии...
ВЕСТИ

Мицкоски: Го поздравувам чекорот на СДСМ за прифаќање на Резолуцијата, ако не постапат според кажаното ќе направат штета за Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи откако портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на денешната прес-конференција рече дека партијата ќе ја поддржи...
ВЕСТИ

Мицкоски: Да ја зајакнеме нашата позиција дома! (ВИДЕО)

admin
Наша задача е силна економија, образование, здравствен систем, хармонизирано законодавство, силни земјоделци, среќни пензионери, младина што останува, многу инвестиции… тогаш аргументите на Бугарија ќе бидат...
ВЕСТИ

Заев одби ТВ-дуел со Мицкоски на тема спорот со Бугарија

admin
Премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ21 денеска го одби повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за ТВ-дуел за спорот со Бугарија. „Пет пати...