vesti24.mk

Tag : Христово раѓање

ВЕСТИ

Бигорски манастир: За Христовото раѓање повеќе од 1.000 верници

admin
Манастирот „Свети Јован Крстител“ попознат како Бигорски манастир, беше претесен да ги прими сите верници кои сакаа, токму тука, во ова древно македонско светилиште, да...