vesti24.mk

Tag : хромозоми

ЗАБАВА

Неверојатно откритие: Научници тврдат дека ја нашле слабоста на ракот

admin
Израелски научници тврдат дека ја пронашле слабоста на малигните клетки со висок степен на хромозомска нестабилност. Откритието може да помогне во спроведување нови третмани кај...