vesti24.mk

Tag : Хроника

ВЕСТИ

Расчистени кражби на велосипеди кои биле украдени во мај и јуни 2019 година

admin
Секторот за внатрешни работи Скопје – Полициска станица Бит Пазар, по преземени мерки и активности, расчисти неколку кражби на велосипеди на територијата на Скопје. На...
ВЕСТИ

Тепачка помеѓу две групи мигранти: Две лица со тешки повреди пренесени во болница во Куманово

admin
Во Полициското одделение Матејче, вчера во 14.30 часот, Х.И. од с.Ваксинце, општина Липково, пријавил дека во близина на поштата во с.Ваксинце бил нарушен јавниот ред...
ВЕСТИ

Покрената постапка против 31-годишен жител на Порој кај кого биле пронајдени кокаин и марихуана

admin
Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 31-годишен жител на Порој за кого постои основано сомнение...
ВЕСТИ

Драма во Кочани: Поголема група на граѓани дошле пред нејзината куќа и ги претепале роднините и соседите

admin
Во текот на вчерашниот ден во 20:40 часот во Полициската станица Кочани, М.И.(43) од Кочани пријавила дека во место викано „Трајаново трло“ во Кочани, пред...
ВЕСТИ

Си изнајмил угостителски објект на Пониква- Осогово и организирал прослава, присуствувале дваесетина лица

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Б.Ј.(40) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените...
ВЕСТИ

Полициски акција денеска кај Сопот – приведени двајца дилери на хероин од Прилеп

admin
Во полициска акција на патарината кај Сопот попладнево се уапсени двајца дилери на хероин од Прилеп. Како што информираат за МИА од МВР, повеќе детали...
ВЕСТИ

Внимавајте, продолжуваат засилените полициски контроли- фрчат казни, само вчера 330 санкции на оваа делница

admin
Министерството за внатрешни работи во изминативе денови спроведува засилени акциски контроли на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум, а во текот на вчерашниот ден (10.04) санкционирани се 330...
ВЕСТИ

Претрес во Куманово- приведено едно лице за недозволено поседување оружје

admin
Полициски службеници од СВР Куманово, вчера во Куманово го лишиле од слобода М.З.(29) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело „недозволено...
ВЕСТИ

Уапсен жител на Дебреше: Нападнал соселанев и му извадил пиштол

admin
Вчера (8 април) околу 16 часот и 20 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, во гостиварско Дебреше, го лишиле од слобода...
ВЕСТИ

Поднесено обвинение против две лица поради насилство во Скопје

admin
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица за кривично дело – Насилство согласно член 386 став 6 во врска со став 3...